Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Marseille - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Samotné mesto Marseille ponúka veľa možností pre absolvovanie príjemného výletu.

V meste sa nachádza veľa turistických kancelárii, ktoré uskutočňujú výlety po meste aj spolu so sprievodcom.

Marseille má veľké množstvo pamiatok. Vieux Port, ktorého 3000 člnov a lodí stráži pri pevnostiach Fort St Nicholas a Fort St Jean vchod do prístavu. Na námestí Rive Neuve sa nachádza La Criée (Marseillské najslávnejšie divadlo postavené v r. 1909 na mieste starej rybárskej aukčnej miestnosti) a Place Thiars.  Typickú dominantu mesta tvorí katedrála Notre Dame de la Garde. Tento románsko-byzantský kostol bol postavený na najvyššom mieste v meste (19. stor.) a často ho volajú i Bonne Mère (dobrá matka), vďaka na špici kostola umiestnenej 9m soche panny, ktorá drží ochranu nad rybármi. Z kostola je okúzľujúci výhľad na mesto.

Nádhera úzkych uličiek sa nachádza v štvrti Quartier du Panier, v najstaršej časti mesta, ktorá vedie k Vieille Charité – krásny súbor budov datovaných od 17-násteho storočia. Pôvodne fungovali ako sirotince, dnes v komplexe sídli art centrum s dvoma múzeami (Mediterranean Archaeology Museum a Museum of African, Oceaniana Amerindian Art).

Nachádza sa tu známy hrad If zo začiatku 16. str., ktorý dlho slúžil ako väznica. Medzi jeho väzňov patril i gróf Monte Christo, hrdina rovnomenného románu od Alexandra Dumasa.

V Marseille je niekoľko cenných múzeí. Muséede la Mode obsahuje zaujímavú zbierku vyše 6,000 kostýmov a príslušenstva; Musée Cantini, ktoré sa pýši jednou z najbohatších verejných kolekcií venovaných umeniu 20. str. Musée d’Histoire Naturelle a Musée des Beaux Arts, obidve sa nachádzajú v pôsobivom paláci Palais Longchamp; v blízkosti je Musée Grobet-Labadie a zahŕňajú skvelý nábytok kráľa Ľudovíta XV. a Ľudovíta XVI., ako i zbierku stredovekých Burgundianskych a Provensálskych sôch, gobelínové tapisérie a maľby.