Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Marseille - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Marseille sa vyznačuje dynamickou živou hudbou a klubovou scénou. Viac informácií o nočnom živote získate v miestnom denníku Sortir, každú stredu vychádzajúcom La Provence alebo l’Officiel des Loisirs. Najvyhľadávanejšia oblasť nočnej zábavy v Marseille je v satom prístave (Vieux Port) a na námestí Place Thiars, Escale Borély.

Marseille bol vždy kultúrnym centrom (Alexandre Dumas mesto nazýval „stretávací bod celého sveta“).

Hlavné nákupné ulice Paradis, Saint Ferréol a Rome vedú od Canebière, smerom na sever od turistického úradu (Office du Tourisme). Centrum Bourse, ktoré sa nachádza za Starým prístavom, má hypermarket nad podzemným parkoviskom. V Marseille je niekoľko trhov. Turisti nesmú obísť rybí trh, ktorý je otvorený denne 07:30-12:30 na námestí Belges, v Starom prístave. Zažijete tam súťaživý predaj úlovkov rybárov náhodným okoloidúcim. Trošku odlišného charakteru je „les Puces“ (blší trh), na ktorom sa predáva africký bazár, ojazdené vozidlá a starožitností.

Boom hudby a módneho priemyslu pritiahol mladých ľudí, ktorí podnecujú dynamiku metropoly. Rozšírením liniek TGV, ktoré skrátili cestovný čas z Paríža na 3 hodiny a z Londýna na 6 hodín, sa Marseille stalo ideálnym východiskovým bodom na podniknutie prieskumu nádhernej oblasti Provensálska.

Na plážach sa dá vyskúšať veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing a potápanie.

Marseille je ideálnym miestom pre tých, ktorí uprednostňujú aktívnu dovolenku a ruch veľkomesta.