Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Vannes - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Vannes je pomerne atraktívnym miestom. Vo svojej blízkosti ponúka viaceré turistické zaujímavosti, z ktorých niektoré, sú dokonca unikáty nielen v rámci krajiny, ale i sveta.

Jednou z najväčších zaujímavostí je samotný záliv Morbihan, ktorý obmýva mesto a okolie. Je považovaný za jeden z najkrajších zálivov na svete. Ukýva viac ako 40 ostrovov a nespočetne veľa malých ostrovčekov. Tie sa stali miestom hniezdenia viacerých chránených morských a suchozemských vtákov. Najlepšie je vychutnať si záliv tak,  že si prenajmete čln alebo využijete ponuku niektorých výletných lodí.

Neďaleko od Vannesu sa nachádza malé mestečko Locmariaqueri. Práve tu sa nachádza jedna z najpôsobivejších neolitických pamiatok. Jedná sa o tzv. Veľký menhir. Ten bol pôvodne dlhý až 20 metrov a vážil viac ako 280 ton. Zrútil sa počas zemetrasenia a rozlomil na štyri kusy. V okolí tohto manhiru našli archeológovia dokonca celé menhirové pole. Ich vznik sa datuje do obdobia 4500 pred Kr. 

V tom istom meste sa nachádza aj  uzatvorená komorová hrobka Er Grah. Objavili ju v roku 1991. Nemenj zaujímavý je aj dolmen Table des Marchand, v ktorom sú vyryté ornamenty a symboly.

Veľkým lákadlom Bretónska sú predovšetkým megalitické útvary z čias najstaršieho osídlenia na tomto území v bezprostrednej blízkosti Carnacu. Práve tu sa k nebu týčia tri tisícky kameňov postavených približne pred 6000 rokmi v páse dlhom niekoľko kilometrov. Tiahnu sa od východu na západ. Dodnes sa o Carnacské megality vedú spory o to, na čo vlastne slúžili. No pravdepodobne ide o zvyšky kultových pamiatok ľudu z doby kamennej, ktorý pestoval kult slnka a mesiaca.

Okrem megalitických stavieb sa v blízkosti Carnacu nachádzajú aj viaceré letoviská, ktoré ponúkajú dobré podmienky pre oddych. Medzi ne určite patrí aj Quiberon.