Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Nice - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Svetoznáme letovisko Nice ponúka svojim návštevníkom len tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték, reštaurácií a kaviarní. Najväčší ruch je možné nájsť na tzv. Promenade des Anglais – Promenáda Angličanov. Pri nej sa tiahne aj známa a obľúbená pláž. V uličkách mesta je možné nájsť viacero obchodov s luxusnými značkami.

Okrem toho sa v Nice nachádza aj niekoľko múzeí a galérií. Obľúbené sú najmä Palais Masséna, ktoré ilustruje aristokratický štýl života, Musée international d'Art naif A. Jankovsky, ktoré zase propaguje naivné podoby umenia alebo aj  Námorné múzeum. To sa rozprestiera v pôvabnom prístave Bassin Lympia. Navštíviť je možné aj niekoľko divadiel a operu.

Počas roka sa v Nice usporadúva veľký počet koncertov či iných kultúrnych podujatí. Snáď najznámejší je Jazz festival. No známe sú aj preteky v triatlone či v polmaratóne.

Na plážach sa dá vyskúšať veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie a potápanie. No v letovisku sú vytvorené výborné podmienky aj pre tenis, golf,  lietanie, plachtenie, rajtovanie, rybárčenie, alebo pre turistiku. Zhruba 20km od letoviska sa nachádza aj známy aquapark Marineland.

Rezort sa stal často navštevovaným predovšetkým vďaka výbornej infraštruktúre. Mesto má aj letisko či veľký prístav. 

Nice preslávila aj jeho kuchyňa.

Kvôli príjemnej klíme, starému nádychu mesta, bohatej vegetácie, teplého mora a pekným plážam, navštívi Nice počas roka niekoľko tisíc turistov. Mesto ožíva najmä v noci. Preto je vhodné nielen pre rodinnú dovolenku, no aj pre aktívnych turistov.