Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Hardelot - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Hardelot ponúka zaujímavé okolie, ktoré je ideálne pre jednodňový výlet.

Okrem pieskových dún, neďaleko od mesta, je možné navštíviť aj neďaleké letoviská. Určite sa oplatí navštíviť stredisko Le Touque, ktoré sa nachádza juhozápadne od Hardelotu. Le Touque má povesť jedného z najelegantnejších letovísk v celom severnom Francúzsku. Okrem zaujímavej architektúry jednotlivých rekreačných víl je možné každoročne uvidieť aj veľkolepé motocyklistické preteky Enduro.

Ďalším zaujímavým výletom je starý prístav Dankerque. Mesto sa preslávilo neúspešným vylodením počas 2. svetovej vojny. V Dankerque je možné urobiť si malý výlet loďou po okolitých ostrovoch alebo sa tu tiež nachádza menšie múzeum.

Región mesta Hardelot ponúka veľa zaujímavostí, ako napr. pamiatková rezervácia uholných revírov v okolí Donuai alebo  hlavné mesto celej oblasti Nord-Pas-de-Calais – mesto Lille. Má viac než milión obyvateľov a je považované za najdôležitejšie frankofónne mesto na svete.

Severovýchodne od Hardelotu sa nachádza známe mesto Calais. Je to najbližšie miesto do Anglicka. Z Calais premávajú trajekty cez Lamanšský prieplav a v roku 1994 tu bol otvorený aj Eurotunel. Za jasného počasie je vidieť biele Doverské útesy. Staré mesto v Calais je postavené na umelom ostrove. Je obkolesené kanálmi. V starom meste je možné nájsť krásne pamiatky a obchody. Mesto má zhruba 80 000 obyvateľov.

Z Calais je možné navštíviť aj anglické mesto Dover s prekrásnym hradom a bielymi útesmi.

Popri celom pobreží sa nachádzajú nemecké pevnosti z čias druhej svetovej vojny.