Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Grimaud - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Grimaud a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Grimaud je vzdialené zhruba 63 km od Toulon. Toulon je najväčšia základňa francúzskeho vojenského námorníctva na pobreží Stredného mora. Toulon sa však vojensky preslávil aj v minulosti. Pri meste sa konalo viacero bitiek: vo vojne o španielske dedičstvo v roku 1707, neskôr sa tu odohrala významná bitka v roku 1744  a nakoniec mesto dobyl aj Napoleon v roku 1793. Boje v meste nastali aj počas druhej svetovej vojny. V Toulone je možné vidieť zaujímavý prístav so starými korábmi, či vojenskými loďami alebo pevnosť St. Louis at Le Mourillon. Zaujímavé je aj staré mesto a niekoľko múzeí.

Známe Saint Tropéz je vzdialené iba 12 km. Mesto dýcha pravou umeleckou atmosférou. Počas letnej sezóny ho navštevujú najväčšie hviezdy svetového formátu.

Turistom sa odporúča prenajať si automobil. Potom je možné, aby navštívili aj viac vzdialené letoviská ako napr. Cannes. Cannes sa dostalo do povedomia aj vďaka, snáď najznámejšiemu Medzinárodnému filmovému festivalu na svete. Ten sa organizuje vo Palais des Festivals od mája roku 1946. Každoročne pritiahne tisíce návštevníkov. V meste sa nachádza aj menšie historické centrum. To sa rozprestiera na vrchu Le Suquet, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto. Le Suquet predstavuje bludisko úzkych uličiek s jedinečnou atmosférou. Nachádza sa tu aj staré opevnenie, kostol Notre Dame-de l´Espérence, postavený v 12. až 16. storočí a aj veža Tour de Mt. Chevalier z 12. storočia.