Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Carnac - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Carnac je pomerne atraktívnym miestom. Vo svojej blízkosti ponúka viaceré turistické zaujímavosti, z ktorých niektoré, sú dokonca unikáty nielen v rámci krajiny, ale i sveta.

Veľkým lákadlom Bretónska sú predovšetkým megalitické útvary z čias najstaršieho osídlenia na tomto území v bezprostrednej blízkosti Carnacu. Práve tu sa k nebu týčia tri tisícky kameňov postavených približne pred 6000 rokmi v páse dlhom niekoľko kilometrov. Tiahnu sa od východu na západ. Dodnes sa o Carnacské megality vedú spory o to, na čo vlastne slúžili. No pravdepodobne ide o zvyšky kultových pamiatok ľudu z doby kamennej, ktorý pestoval kult slnka a mesiaca.

Okrem megalitických stavieb sa v blízkosti Carnacu nachádzajú aj viaceré letoviská, ktoré ponúkajú dobré podmienky pre oddych. Medzi ne určite patrí aj Quiberon.  Stredisko leží na rovnomennom polostrove Quiberon. Quibron bol známy už v minulosti a využívaný predovšetkým ako dôležitý prístav. Zohral významnú úlohu aj počas francúzskej revolúcie. Od 19. storočia sa z Quibronu stalo centrum lovu sardiniek a ich následného spracovania. Na prelome 19. a 20. storočia sa z mesta zase stalo kúpeľné stredisko, Letovisko viacerých bohatých Francúzov. Štatút letoviska si udržal aj v súčasnosti.

Neďaleko Quiberonu sa nachádza aj zaujímavá pevnosť Penthièvre. Rozľahlá pevnosť stojí na skalnatom myse už od 17. storočia.  Pevnosť zohrala významné úlohy v minulosti, no veľký význam mala pevnosť aj počas druhej svetovej vojny, keď sa stala súčasťou „Atlantického múru“.

Pekný výlet je aj do mesta Crach alebo okolo jazera Teignouse, kde sa nachádza aj pekný maják. Jazero však vytvára pomerne veľké vlny, preto nie je vhodné pre kúpanie.

Určite sa oplatí navštíviť aj malé dedinky a mestečká v blízkosti Carnacu. Každé z nich ukrýva zaujímavú atmosféru ako napr. aj mestečko Saint-Pierre-Quiberon.