Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Anglet - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Mesto Anglet ponúka výborné podmienky pre dobrú dovolenku. Služby sú tu na veľmi kvalitnej úrovni. Je možné tu nájsť veľa luxusných hotelov, ale aj obyčajných, domáckych penziónov. V centre mesta sa nachádza veľký počet obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, ktoré ponúkajú typické francúzske špeciality.

Podobné turistické centrum sa nachádza aj zhruba 2 km vzdialenom Chambre d´Amour. Práve tu je možné nájsť lacnejšie hotely. Okrem toho sa tu nachádza aj malá jaskyňa.

Anglet má aj  pomerne bohatý nočný život, obľúbenou zástavkou sú miestne kasína a nočné kluby, každý večer hrá na uliciach živá hudba.

Odporúča sa navštíviť aj bývalý dominikánsky kláštor.

Na pláži je možné vykonávať viacero športových aktivít, vrátane paraglidingu či vodného lyžovania. Vhodné podmienky tu sú najmä pre surfing. Tí, ktorí neobľubujú kúpanie sa v mori, majú možnosť navštíviť viacero kúpalísk a plaveckých bazénov. Mesto má aj vybudované moderné, 18- jamkové golfové ihrisko. V meste je vystavaný aj zimný štadión. 

V súčasnosti v meste býva okolo 35 000 obyvateľov. Anglet má pomerne dobré spojenie, dokonca má aj vlastné letisko. To sa nachádza zhruba dva kilometre od mesta, v oblasti Biarritz-Bayonne-Anglet.

Aj keď má Anglet trocha komerčnejší charakter, je vhodný aj pre rodinnú dovolenku. Odporúča sa však najmä mladým ľuďom.