Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Villeneuve – Loubet - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Villeneuve – Loubet a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Neďaleko od Villeneuve – Loubet sa nachádza malý štát Monako. Tu je možné pozrieť si viacero pamätihodností. Medzi ne patrí aj Kniežací palác Grimaldiovcov, ktorý je ukrytý medzi palmami skvostnej botanickej záhrady s mnohými exotickými rastlinami. Jedná sa o honosný palác, nachádzajúci sa na skale priamo nad morom. Z veľkej rampy, ktorá vedie od paláca do prístavnej štvrte La Condamine, sa naskytá krásny pohľad na Monte Carlo a celú stráň, na ktorej sa rozkladá Monako. Navštíviť je možné aj Monte Carlo - tzv. mesto kasín, ktoré je naozaj známe po celom svete. Úplne prvé kasíno tu bolo založené už v 19.storočí. Nemenej zaujímavé je aj oceánografické múzeum. Riaditeľom v ňom bol svetoznámy Jacques – Yves Cousteau. Krásna budova má ešte krajšiu polohu na kamennom brale, strmo padajúcom do azúrových hlbín Stredozemného mora.

Zhruba 20 km od Villeneuve – Loubet sa nachádza svetoznáme Letovisko Nice. Tu je možné navštíviť niekoľko múzeí ako napr. Palais Masséna, ktoré ilustruje aristokratický štýl života, Musée international d'Art naif A. Jankovsky, ktoré zase propaguje naivné podoby umenia alebo aj  Námorné múzeum. To sa rozprestiera v pôvabnom prístave Bassin Lympia. Navštíviť je možné aj niekoľko divadiel a operu. Samotné Nice sa považuje za najkrajšie francúzske mesto.

Určite sa oplatí navštíviť aj slávne St Tropez, ktoré každého návštevníka očarí svojou umeleckou atmosférou.

Obľúbeným výletom je aj návšteva továrne na výrobu parfumov v meste Grasse.

Nemenej zaujímavý je výlet z Villeneuve - Loubet do mesta Cannes. Cannes sa dostalo do povedomia aj vďaka, snáď najznámejšiemu Medzinárodnému filmovému festivalu na svete. Ten sa organizuje vo Palais des Festivals od mája roku 1946. Každoročne pritiahne tisíce návštevníkov. V meste sa nachádza aj menšie historické centrum. To sa rozprestiera na vrchu Le Suquet, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto. Le Suquet predstavuje bludisko úzkych uličiek s jedinečnou atmosférou. Nachádza sa tu aj staré opevnenie, kostol Notre Dame-de l´Espérence, postavený v 12. až 16. storočí a aj veža Tour de Mt. Chevalier z 12. storočia.