Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Stella Plage - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Stella Plage a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Hneď vedľa letoviska Stella Plage je situované kúpeľné mesto Le Touquet. Rezort Le Touquet je najelegantnejšie mesto v celom severnom Francúzsku. Stredisko bolo založené v roku 1876 a to majiteľom známych parížskych novín Le Figaro. V minulosti bola oblasť mesta len lesom s pieskovými dunami. Z Le Touquet sa stal dovolenkové stredisko bohatých mešťanov, ktorí si tu začali stavať svoje vily a paláce. Najtalentovanejší architekti Francúzska tu vytvorili súbor rekreačných víl, ktoré stoja dodnes a stali sa z nich chránené pamiatky. V súčasných kúpeľoch sa liečia dýchacie ťažkosti.

Len pár kilometrov na severovýchod sa nachádza známe letovisko Hardelot. Hardelot založil v roku 1900 sir John Whitney. Tento Angličan tu vytvoril veľkolepé športoviská, kde mohli tráviť voľný čas a dovolenky bohatý mešťania. Postavil tu zámok, ktorý sa stal centrom pre hráčov golfu. Rezort sa stal tak populárny, že ho dokonca niekoľko krát navštívil aj kráľ Juraj V.. Stredisko sa stalo domovom aj slávnemu Louisovi Blériotovi, ktorý v roku 1909 ako prvý preletel cez Lamanšský prieplav. Letovisko sa preslávilo aj známym podujatím Hardelot´s annual International Sand sculpting. Jedná sa o každoročnú medzinárodnú súťaž v tvorbe sôch z piesku. Koná sa každá rok v júli a vždy pritiahne pozornosť veľkého množstva návštevníkov i domácich.

Ďalším zaujímavým výletom je starý prístav Dankerque. Mesto sa preslávilo neúspešným vylodením počas 2. svetovej vojny. V Dankerque je možné urobiť si malý výlet loďou po okolitých ostrovoch alebo sa tu tiež nachádza menšie múzeum.

Región strediska Stella Plage ponúka veľa zaujímavostí, ako napr. pamiatková rezervácia uholných revírov v okolí Donuai alebo  hlavné mesto celej oblasti Nord-Pas-de-Calais – mesto Lille. Má viac než milión obyvateľov a je považované za najdôležitejšie frankofónne mesto na svete.

Nemenej zaujímavá je však návšteva známe mesta Calais. Staré mesto je postavené na umelo vytvorenom ostrove, ktorý obklopujú staré kanály a prístavy. Calais je do anglickej pevniny oddelený iba 34 km širokým Lamanšským prieplavom. Biele útesy známych Doverských skál je vidieť z mesta i za jasného počasia. Z Calais vedie Eurotunel a plavia sa tu aj trajekty do anglického Doveru, v ktorom sa nachádza krásny hrad.