Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Saint Tropez - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Saint Tropéz a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Neďaleko od Saint Tropéz sa nachádza ďalšie známe Letovisko Saint Raphaël.

Turistom sa odporúča, aby si prenajali auto a vydali sa aj do vzdialenejších centier Francúzskej riviéry. Saint Tropéz  sa nachádza zhruba 83 km juhozápadne od známeho Cannes a 112 km juhozápadne od Nice. Preto cesta autom trvá väčšinou niečo cez hodinu. No návšteva týchto dvoch letovísk určite stojí za to. 

Nice možné navštíviť niekoľko múzeí ako napr. Palais Masséna, ktoré ilustruje aristokratický štýl života, Musée international d'Art naif A. Jankovsky, ktoré zase propaguje naivné podoby umenia alebo aj  Námorné múzeum. To sa rozprestiera v pôvabnom prístave Bassin Lympia. Navštíviť je možné aj niekoľko divadiel a operu. Samotné Nice sa považuje za najkrajšie francúzske mesto.

Nemenej zaujímavý je výlet zo Saint Tropéz do mesta Cannes. Cannes sa dostalo do povedomia aj vďaka, snáď najznámejšiemu Medzinárodnému filmovému festivalu na svete. Ten sa organizuje vo Palais des Festivals od mája roku 1946. Každoročne pritiahne tisíce návštevníkov. V meste sa nachádza aj menšie historické centrum. To sa rozprestiera na vrchu Le Suquet, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto. Le Suquet predstavuje bludisko úzkych uličiek s jedinečnou atmosférou. Nachádza sa tu aj staré opevnenie, kostol Notre Dame-de l´Espérence, postavený v 12. až 16. storočí a aj veža Tour de Mt. Chevalier z 12. storočia.