Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Saint-Jean-de-Luz - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Saint-Jean-de-Luz je pomerne atraktívnym mestom. Samotné historické centrum poskytuje výborné podmienky pre atraktívny výlet. No ani okolie mesta nie je nezaujímavé a ponúka viaceré turistické zaujímavosti.

Turisticky veľmi atraktívne sú predovšetkým severnejšie mestečká ako napr. Bayonne. Je možné tu navštíviť krásnu katedrálu a kláštor, citadelu alebo dve zaujímavé múzeá. Najatraktívnejšie sú však romantické prechádzky okolo nábrežia rieky, ktoré prechádza cez mesto. 

Ďalším mestom, ktoré sa nachádza v tesnom susedstve Bayonne je mesto Angelt. V jeho mestskej časti Chambre d´Amour sa  nachádza aj malá jaskyňa. Odporúča sa navštíviť aj bývalý dominikánsky kláštor. Aj keď má Anglet trocha komerčnejší charakter, je vhodný aj pre rodinnú dovolenku. Odporúča sa však najmä mladým ľuďom.

Nemenej zaujímavý je aj výlet do Biarrtiz. Jedná sa o jedno z najviac prestížnych letovísk v celom Biskajskom zálive. Cisárovná Eugénia (manželka Napoleona III.) tu nechala vystavať palác na pláži. V ňom dovolenkovala napr. kráľovná Viktória, Edward VII. alebo aj španielska kráľovská rodina. Palác stojí dodnes, no využíva sa ako luxusný hotel. Atraktívne je predovšetkým Morské múzeum, postavené v roku 1933 na pobrežných skalách. Snáď každý turista musí navštíviť aj miestne múzeum čokolády a múzeum ázijského orientálneho umenia. Dejiny mesta mapuje miestne historické múzeum, ktoré sa nachádza v starom anglikánskom kostole.

Zhruba 20 km západne od Saint-Jean-de-Luz sa nachádza jedno z najznámejších španielskych letovísk – San Sebastián. Mesto je známe nielen kvôli svojej krásnej pláži, ale najmä svetoznámym filmovými festivalom. Z pamiatok za povšimnutie stojí katedrála a letný kráľovský palác Miramar.

Saint-Jean-de-Luz sa nachádza len pár kilometrov od španielskych hraníc a pohoria Pyreneje. Odporúča sa vyraziť na jednodňový výlet po pyrenejských dedinkách. Zaujímavá je už len cesta, ktorá poskytuje príjemné výhľady.