Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Royan - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Royan je pomerne atraktívnym mestom. Samotné historické centrum poskytuje výborné podmienky pre atraktívny výlet. No ani okolie mesta nie je nezaujímavé a ponúka viaceré turistické zaujímavosti.

Zhruba 100 km na juh sa nachádza mesto Boreaux. Napriek väčšej diaľke, sa oplatí toto mesto vidieť. Prístavné mesto na juhozápade Francúzska je známe ako architektonicky atraktívne historické osídlenie, vybudované v časoch francúzskej osvety, ktorého význam rástol až do prvej polovice 20. storočia. Bordeaux pojíma viac chránených budov ako ktorékoľvek iné francúzske mesto (s výnimkou Paríža). Prístav sa preslávil i ako výmenný bod kultúrnych hodnôt, ktorým zotrval viac než 2000 rokov, špeciálne v 12. storočí, kedy sa stal galským obchodným uzlom s Britániou a Nizozemskom. Mestské architektonické inovácie z 18. storočia robia z Bordeaux ideálny príklad zavedenia klasicizmu a neoklasicizmu do staviteľskej sféry. Tvár mesta pripomína tézy filozofov, ktorí videli v urbanizácii vysoký stupeň humanizácie, univerzálnosti a rozvoja kultúry.  Bordeaux je zapísaný zozname svetového dedičstva UNESCO.

V susednom mestečku Vaux-sur-Mer sa nachádza svätyňa postavené v roku 1075. Je súčasťou kláštora benediktínov. V ďalšom letovisku Saint-Palais-sur-Mer sa nachádza krásny neorománsky kostol L'église Saint-Pallais. Zaujímavý je aj park ViNice Raymond.

Obľúbený je aj výlet po okolitých dedinkách a menších letoviskách, z ktorých každé skrýva nejakú pamiatku a výbornú atmosféru.