Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Le Touquet - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Le Touquet ponúka zaujímavé okolie, ktoré je ideálne pre jednodňový výlet.

Je možné navštíviť neďaleké letoviská. Určite sa oplatí navštíviť stredisko Hardelot. V roku 1900 Angličan, sir John Whitney, ktorý vlastnil miestny zámok, založil v mestečku kúpele. Vybudoval viaceré športoviská a zmodernizoval centrum. Dvakrát tu dokonca strávil svoju dovolenku aj kráľ Juraj V. Hardelot má prvotriedne športoviská a poskytuje ideálne podmienky pre jachting, golf, jazdu na koni, windsurfing a plachtenie. Hardelot je známy aj svojimi medzinárodnými závodmi plážových plachetníc a medzinárodnou súťažou v tvorbe sôch z piesku, ktorá sa koná každoročne v júli. Okolo pobrežia má Hardelot vybudovanú promenádu. Veľa možností tiež ponúka aj chránené územie pieskových dún.

Ďalším zaujímavým výletom je starý prístav Dankerque. Mesto sa preslávilo neúspešným vylodením počas 2. svetovej vojny. V Dankerque je možné urobiť si malý výlet loďou po okolitých ostrovoch alebo sa tu tiež nachádza menšie múzeum.

Región mesta Le Touquet ponúka veľa zaujímavostí, ako napr. pamiatková rezervácia uholných revírov v okolí Donuai alebo  hlavné mesto celej oblasti Nord-Pas-de-Calais – mesto Lille. Má viac než milión obyvateľov a je považované za najdôležitejšie frankofónne mesto na svete.

Severovýchodne od Le Touquet sa nachádza známe mesto Calais. Je to najbližšie miesto do Anglicka. Z Calais premávajú trajekty cez Lamanšský prieplav a v roku 1994 tu bol otvorený aj Eurotunel. Za jasného počasie je vidieť biele Doverské útesy. Staré mesto v Calais je postavené na umelom ostrove. Je obkolesené kanálmi. V starom meste je možné nájsť krásne pamiatky a obchody. Mesto má zhruba 80 000 obyvateľov.

Z Calais je možné navštíviť aj anglické mesto Dover s prekrásnym hradom a bielymi útesmi. Do Anglicka je však možné sa doplaviť aj z Le Touquet.

Neďaleko mesta sa nachádza historicky známe Etaples. Tu okrem zaujímavých pamiatok vidieť aj cintorín vojakov padlých počas prvej svetovej vojny.

Ďalším zaujímavým letoviskom je Stella Plage.

Popri celom pobreží sa nachádzajú nemecké pevnosti z čias druhej svetovej vojny.