Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Dinard - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Dinard ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Okolie mesta je veľmi atraktívne, preto stojí za to, aby bolo preskúmané.

Medzi najväčšie zaujímavosti okolia nepochybne patrí Mont Saint-Michel. Nachádza sa na východným smerom, zhruba 40 km. Na malom skalnatom ostrovčeku s pieskovými plážami, sa týči „zázrak západu“ - benediktínske opátstvo v gotickom štýle zasvätené sv. Michalovi a osada, ktorá vyrástla v tieni jeho ohromných múrov. Komplex vystavaný v priebehu 11.-16. storočia je technickým a umeleckým skvostom. Mont Saint-Michel je zapísaný v Svetovom dedičstve UNESCO. Ostrovček, na ktorom sa opátstvo nachádza je obkolesené morom. No, počas odlivu sa more stiahne až do niekoľkých kilometrov.

Priamo oproti Dinardu, len pár kilometrov od mesta sa nachádza Letovisko St. Malo – centrum cestovného ruchu v celej oblasti. Pri meste ústí rieka Rance. Práve pri nej sa nachádzali už za čias Rimanov prvé pevnosti. No založenie mesta sa však datuje až do 6. storočia. V stredoveku bolo mesto dôkladne opevnené a neskôr sa stalo základňou pre pirátov. Od 1490 do roku 1493 bolo St. Malo dokonca vyhlásené za samostatnú republiku. Neskôr boli piráti z mesta vyhnaní a zo St. Malo sa stalo stal dôležitý prístav, ktorým je aj dodnes. Staré mesto ponúka veľa atraktívnych miest, z ktorých je cítiť história. V miestnom zámku sa nachádza mestské múzeum. Zaujímavá je aj opevnená ostrovná veža.

Určite sa oplatí navštíviť aj okolité dedinky a menšie mestečká. Všetky majú zaujímavú históriu a prekvapia svojou atmosférou. Zaujímavé sú aj miestne legendy a mýty.