Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Deauville - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Deauville a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Neďaleko od letoviska sa nachádza aj najväčšie mesto Normandie -  Le Havre. Mesto bolo viackrát bombardované počas 2. svetovej vojny. Zničené oblasti boli opäť privedené k životu teamom, na ktorého čele stál Auguste Perret. Rekonštrukčné práce trvali od roku 1945 až do 1964. Administratívne, komerčné a kultúrne centrum Le Havru bolo zapísané do zoznamu Svetového dedičstva. Obnovené srdce mesta kombinuje pozostatky pôvodných architektonických prvkov s novými nápadmi a inováciami v staviteľstve. Le Havre je výnimočným príkladom povojnového mestského plánovania a architektúry založenej na jednote metodológie a využití prefabrikácie. Le Havre je kultúrnym centrom.

Proti prúdu rieky Seina sa nachádza ďalšie mesto, ktoré stojí za obhliadku. Jedná sa o Notre Dam de Gravenchon. Okrem peknej architektúry sa v blízkosti mesta nachádza aj archeologický park La fontaine Saint-Denis a prírodný park Télhuet.

Prístav Honfleur je má prekrásnu atmosféru stredoveké mestečka. Prvá zmienka o Honfleur pochádza z roku 1027. Do 12. storočia bolo mesto dôležitým prístavom pre Angličanov, ktorí mesto používali pre obchodné účely. Po objavení kolónií sa z prístavu Honfleur dokonca stalo centrum obchodu s otrokmi. Dnes je Honfleur menšie prístavné mestečko, ktoré sa viacej zameriava na cestovný ruch. Mestečko Honfleur sa stalo aj sídlom impresionistov, predovšetkým Gustava Courbeta, Clauda Moneta a Johana Jongkinda. Ich tvorba často predstavuje pamiatky a okolie Honfleura.

Deauville je aj výborným východiskovým bodom pre spoznávanie krás Normandie. Zaujímavý je aj Národný žrebčinec v Pin. Svojho času bol pýchou Ľudovíta XIV.. Počas sezóny žrebčinec turistom ponúka tzv. „konské štvrtky“ -  prezentácia koňov a spriahania za zvukov hudby.

Za návštevu určite stojí aj Tantutou – domov morských vtákov.

Nemenej zaujímavé je aj údolie Sieny alebo návšteva okolitých letovísk.