Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Biarritz - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Mesto Biarritz ponúka výborné podmienky pre dobrú dovolenku. Služby sú tu na veľmi kvalitnej úrovni. Je možné tu nájsť veľa luxusných hotelov, ale aj obyčajných, domáckych penziónov. V centre mesta sa nachádza veľký počet obchodov, barov, kaviarní a reštaurácii, ktoré ponúkajú typické francúzske špeciality.

Arcachon má aj  pomerne bohatý nočný život, obľúbenou zástavkou sú miestne kasína a nočné kluby, každý večer hrá na uliciach živá hudba.

Na pláži je možné vykonávať viacero športových aktivít, vrátane paraglidingu či vodného lyžovania. Vhodné podmienky tu sú najmä pre surfing. Každoročne sa tu stretávajú tí najlepší surfisti z celého sveta a organizujú tu medzinárodnú súťaž v surfovaní. Tí, ktorí neobľubujú kúpanie sa v mori, majú možnosť navštíviť viacero kúpalísk a plaveckých bazénov. Mesto má aj vybudované moderné, 18- jamkové golfové ihrisko. Mesto má vlastný rugbyový tím.

Atraktívne je predovšetkým Morské múzeum, postavené v roku 1933 na pobrežných skalách. Snáď každý turista musí navštíviť aj miestne múzeum čokolády a múzeum ázijského orientálneho umenia. Dejiny mesta mapuje miestne historické múzeum, ktoré sa nachádza v starom anglikánskom kostole.

Zaujímavá je aj miestna architektúra. Tá nesie určité baskitské prvky, ale je pomerne veľkolepá a rozpínajúca sa, vytváraná najmä z miestnych kamenných tehál.

V súčasnosti v meste býva okolo 30 000 obyvateľov. Biarritz má pomerne dobré spojenie, okolo mesta prechádza diaľnica a dokonca má aj vlastné letisko, ktoré funguje aj pre okolité mestá.

Biarritz je ideálnym miestom pre pokojnú rodinnú dovolenku. Je obzvlášť vhodné pre rodiny s malými deťmi.