Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Arcachon - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Arcachon je pomerne atraktívnym mestom. Samotné historické centrum poskytuje výborné podmienky pre atraktívny výlet. No ani okolie mesta nie je nezaujímavé a ponúka viaceré turistické zaujímavosti.

Zhruba 40 km na východ sa nachádza mesto Boreaux. Napriek väčšej diaľke, sa oplatí toto mesto vidieť. Prístavné mesto na juhozápade Francúzska je známe ako architektonicky atraktívne historické osídlenie, vybudované v časoch francúzskej osvety, ktorého význam rástol až do prvej polovice 20. storočia. Bordeaux pojíma viac chránených budov ako ktorékoľvek iné francúzske mesto (s výnimkou Paríža). Prístav sa preslávil i ako výmenný bod kultúrnych hodnôt, ktorým zotrval viac než 2000 rokov, špeciálne v 12. storočí, kedy sa stal galským obchodným uzlom s Britániou a Nizozemskom. Mestské architektonické inovácie z 18. storočia robia z Bordeaux ideálny príklad zavedenia klasicizmu a neoklasicizmu do staviteľskej sféry. Tvár mesta pripomína tézy filozofov, ktorí videli v urbanizácii vysoký stupeň humanizácie, univerzálnosti a rozvoja kultúry.  Bordeaux je zapísaný zozname svetového dedičstva UNESCO.

Južne od Arcachon sa nachádza La Dune du Pilat. Jedná sa o najväčšiu piesočnú dunu v Európe. Duna je umiestnená v lokalite La Teste-de-Buch. Duna obsahuje asi 60000000 m³ piesku, je 3 km dlhá a 500 metrov široká. Jej výška dosahuje okolo 117 metrov. Z jej hrebeňa je prekrásny výhľad na celé okolie.

Obľúbený je aj výlet po okolitých dedinkách a menších letoviskách, z ktorých každé skrýva nejakú pamiatku a výbornú atmosféru.